Loading...
Gamtos herojai ’212024-03-19T15:41:59+03:00

Gamtos herojų apdovanojimai ’21

Per daugiau kaip 8 metus veiklos aplinkosauginio švietimo srityje įgyvendinusi daugybę projektų „Kita forma“ komanda pastebėjo kiek daug ir kokių aktyvių aplinkosaugos srityje Lietuvos ugdymo įstaigų bendruomenių esama! Tačiau nemaža jų dalis veikia tyliai, savo aplinkoje, apie vykdomus darbus ir pasiekimus garsiai nesigirdamos.

Todėl antrus metus vykdomo konkurso „Gamtos herojai ‘21“ tikslas – netik įvertinti, bet ir paviešinti bei apdovanoti gamtosaugos srityje aktyviai veikiančias ugdymo įstaigų bendruomenes už jų nuveiktus darbus saugant gamtą, prisidedant prie aplinkosauginio sąmoningumo ugdymo ir gamtai draugiško gyvenimo būdo formavimo bei aktyvios aplinkosauginių idėjų sklaidos savo aplinkoje, tokiu būdu rodant pozityvų ir siektinqąą pavyzdį kitoms ugdymo įstaigoms!

Jei estate neabejingas aplinkai, gamtai, gyvybei bei konstruktyvus, aktyvus, žingeidus, atsakingas, o galbūt pažįstate tokį mokinį, mokytoją, ar žinote ugdymo įstaigos benduomenę – pildykite registracijos formą.

Registracija konkursui vyksta iki spalio 22d.

Registracija

Konkurse gali dalyvauti visos suinteresuotos ugdymo įstaigos ir pedagogai bei mokyklinio amžiaus vaikai (1-12 klasės). Dalyvavimas konkurse – nemokamas!

Dalyviai nominuojami trijose kategorijose:

 • metų aplinkosauginio ugdymo įstaiga;
 • metų ekologiškiausias pedagogas;
 • metų aplinkai draugiškiausias mokinys.

Labiausiai nusipelnę ir tokiais komisijos narių pripažinti nominantai bus apdovanojami nacionaliniu ir regioniniu lygmenimis!

Atsisiųsti nuostatus

Gamtos herojų apdovanojimų’21 nugalėtojai

Gamtos herojais nacionaliniu mastu tapo ir VšĮ „Žaliasis taškas“ įsteigtas stipendijas pelnė:

 • Metų aplinkosauginio ugdymo įstaiga – Kretingos Jurgio Pabrėžos universitetinė gimnazija (1000 eurų vertės stipendija);
 • Metų ekologiškiausias mokytojas – Radviliškio raj. Sidabravo gimnazijos mokytoja Silva Morkūnienė (500 eurų vertės stipendija);
 • Metų aplinkai draugiškiausias mokinys – Gabija Urnaitė (500 eurų vertės stipendija).

Gamtos herojais Vilniaus mieste tapo:

Metų aplinkosauginio švietimo įstaigos Vilniaus mieste:

 • Vilniaus lopšelis – darželis „Viltenė“
 • Vilniaus paslaugų verslo profesinio mokymo centras
 • Jaunųjų pasieniečių bendruomenė
 • L./d. „Aušrelė“

Metų ekologiškiausi pedagogai Vilniaus mieste:

 • Rima Kazlauskienė
 • Jolanta Pileckienė
 • Inga Gedgaudienė

Metų aplinkai draugiškiausias mokinys Vilniaus mieste:

 • Emilija Buchoveckytė

2021 metų „Gamtos herojus“ padėjo išrinkti kompetentinga komisija:

 • Gintarė Klimienė – Vilniaus šiuolaikinės mokyklos centro geografijos mokytoja, tvaraus gyvenimo būdo entuziastė ir propaguotoja;
 • Šarūnė Dargytė-Kregždė, Žaliosios politikos instituto Ryšių su visuomene vadovė;
 • Ieva Budraitė – Žaliosios politikos instituto direktoriaus pavaduotoja;
 • Simona Rasalė – VšĮ „Žaliasis taškas“ marketingo ir komunikacijos vadovė;
 • Milda Paukštė, džinsų perdirbimo studijos „Denim diaries“ įkūrėja bei tvaraus gyvenimo būdo entuziastė.

Dėkojame projekto įgyvendinimo prisidėjusiems rėmėjams: VšĮ „Žaliasis taškas“, „Gruntų valymo technologijos“, Vilniaus m. savivaldybei; draugams: džinso perdirbimo studijai „Denim diaries“, riedlenčių perdirbimo studijai „Commune DIY“, partneriams: „Europe direct“ atstovybėms Lietuvoje, aplinkos ministerijai, Klaipėdos m., Panevėžio m., Tauragės raj., Trakų raj., Kupiškio raj. savivaldybėms bei Alytaus, Kauno, Utenos bei Šiaulių regionų atliekų tvarkymo centrams.

Seminaras mokytojams „Gamtos herojai ’21“

Aplinkosauginė iniciatyva „Kita forma“ kartu su Vilniaus miesto savivaldybe kviečia dalyvauti NEMOKAMAME seminare mokytojams „Gamtos herojai ’21“, kuris vyks š. m. spalio 7d., 13:00 – 14:30 val., nuotoloniu būdu. Registracija į renginį būtina.

Seminaro pranešėjai – ugdymo įstaigų pedagogai, supažindins dalyvius su savo veiklos istorija, pasidalins patirtimi bei būdais, kurie padėjo pasirinkti tvaresnį gyvenimo ir mokinių ugdymo kelią bei suteiks motyvacijos, drąsos ir įrodys, kad kiekvienas iš mūsų gali tapti „Gamtos herojumi“ ir bendruomenės narių įkvėpėju! Taip pat supažindinsime dalyvius su projekto eiga bei dalyvavimo projekte sąlygomis!

Seminaro programa:

„Gamtojauta – siekis ir rezultatas“
Eglė Rakauskienė, Kauno Algio Žikevičiaus saugaus vaiko mokyklos dir. pavaduotoja ugdymui ir Ugnė Kriščiūnienė, Vilniaus lopšelio-darželio „Justinukas“ meninio ugdymo mokytoja

„Įkvepiančios pamokos – kaip ilsėtis pamokų metu?“
Gintarė Klimienė, tvaraus gyvenimo entuziastė, Vilniaus šiuolaikinės mokyklos centro geografijos mokytoja

„Darbų kabinetas“
Dalia Čiupailienė, Vilniaus šv. Kristoforo gimnazijos dir. pavaduotoja ugdymui

„Kelionė žaliuoju taku…“
Zita Čičiurkienė, Švenčionių r. Pabradės „Ryto“ gimnazijos geografijos mokytoja metodininkė, ekologų klubo „Žaliuoju taku“ vadovė

Projekto „Gamtos herojai ‘21“ pristatymas

Kilus klausimams prašome kreiptis el. paštu apdovanojimai@kita-forma.lt arba tel. nr. +37063377609.

Seminaras mokiniams „Gamtos herojai ’21“

Aplinkosauginė iniciatyva „Kita forma“ kartu su Vilniaus miesto savivaldybe kviečia dalyvauti NEMOKAMAME seminare mokiniams „Gamtos herojai ’21“, kuris vyks  š. m. rugsėjo 23d., 12:00 – 13:30 val., nuotoloniu būdu. Registracija į renginį būtina.

Seminaro pranešėjai – ugdymo įstaigų pedagogai, supažindins dalyvius su savo veiklos istorija, pasidalins patirtimi bei būdais, kurie padėjo pasirinkti tvaresnį gyvenimo ir mokinių ugdymo kelią bei suteiks motyvacijos, drąsos ir įrodys, kad kiekvienas iš mūsų gali tapti „Gamtos herojumi“ ir bendruomenės narių įkvėpėju! Taip pat supažindinsime dalyvius su projekto eiga bei dalyvavimo projekte sąlygomis!

Renginio programa:

„Mano moto: įsivietinti ir apsiriboti“
Marijus Gailius, LR aplinkos ministro komunikacijos patarėjas

„Nuo mokyklos suolo iki namų…“
Vaida Gailiūnienė, Vilniaus Žirmūnų gimnazijos technologijų mokytoja

„Kaip aš užaugau“
Ugnė Kerulytė, Pabradės „Ryto“ gimnazijos gamtosaugininio komiteto narė, Gamtos herojų 2020 m. Ekologiškiausio mokinio kategorijos laimėtoja

„Žingsnis po žingsnio“
Lukas Janiulis, Šiaulių universitetinės gimnazijos mokinys, aplinkosaugos entuziastas

Projekto „Gamtos herojai ‘21“ pristatymas

Kilus klausimams prašome kreiptis el. paštu apdovanojimai@kita-forma.lt arba tel. nr. +37063377609.

Go to Top