Projektas „Kita forma. Žaidimai

Konkursas „Kita forma. Žaidimai“ – tai naujas, pavasario ir kelių metų stebėjimų įkvėptas „Kita forma“ sumanymas, kuriame dalyvauti kviečiame Vilniaus apskrities  švietimo ir ugdymo įstaigų auklėtinius bei jų draugus.

Konkurso tikslas – parodyti, jog linksmas laiko praleidimas bei kūryba nereikalauja didelių išlaidų, o antrinis daiktų ar atliekų panaudojimas gali tapti neatsiejama mūsų kasdienybės dalimi ir teikia daug didesnę naudą nei dažnas iš mūsų galvoja. Šiuo konkursu skatiname ruoštis šiltojo sezono laiko praleidimui lauke ir kurti lauko žaidimus, kurie ne tik džiugins, padės atsikratyti po žiemos susikaupusių atliekų, bet ir prisidės prie gamtos gerovės.

Šio konkurso atsiradimą netiesiogiai iniciavo patys ilgamečio konkurso „Kita forma“ dalyviai. Sekdami kiekvienų metų tendencijas, pastebėjome, jog vis dažniau sulaukiame darbų, kurie ne tik džiugina akį, tačiau gali pralinksminti, sukelti azartą ir suburti būrį lankytojų, kurie nori ne tik pasigrožėti bei ir išbandyti sukurtą daiktą.

2019 metais konkursui pateiktos kelios dešimtys dalyvių anketų su įvairiausiais, įstabiais ir nuotaikingais lauko žaidimais, kuriuos sukūrė Lietuvos vaikai ir paaugliai. Konkursą vainikavusiame Žaidimų festivalyje pasirodė 15 dalyvių. Renginyje jie pristatė savo sukurtus žaidimus, bei leido juos išbandyti tiek lankytojams, tiek komisijai. Konkurse nugalėjo:

Ikimokyklinio amžiaus vaikų kategorijoje nugalėjo – VšĮ Smėlio pilys (darželis “Uodo ūsai”) “Ąžuoliukų” grupės auklėtiniai,
1-4 klasių mokinų kategorijoje – Vilniaus Žemynos progimnazijos 2 a klasės mokiniai ir jų “Pojūčių laboratorija”, taip pat gavę ir publikos simpatijų apdovanojimą,
5-8 klasių mokinų kategorijoje – Vilniaus Gabijos gimnazijos mokinė Saulė Kazėnaitė ir “Vabzdžių sukilimas”.

Archyvas

2019 metai