Kūrybinės „Draugų dirbtuvės“ kviečia iš lovos pakilti anksčiau ir šeštadienio rytus praleisti naudingai – domėtis aplinkosauga bendraminčių rate ir patirti antrinio panaudojimo džiaugsmą kuriant iš antrinių žaliavų drauge su draugais ar šeima.

Šioje kūrybinėje erdvėje sieksime supažindinti visuomenę su aplinkai ir žmogui draugiškiausiais atliekų tvarkymo prioritetais, pirmenybę teikiant atliekų susidarymo prevencijai, pakartotiniam ar ilgalaikiam daiktų naudojimui, o taip pat skatinsime dalintis gautomis žiniomis su draugais ir artimaisiais, taip kuriant visapusišką darnaus gyvenimo būdo supratimą ir nenutrūkstamą sklaidą artimoje aplinkoje.

Tad dirbtuvių metu ne tik praktiškai prisiliesime prie žaliavų antrinio panaudojimo – gaminsime įvairias mielas dekoracijas jūsų namams, bet ir prieš kiekvienas dirbtuves vyksiančiose paskaitėlėse teoriškai susipažinsime su pagrindiniais atliekų tvarkymo principais, medžiagų kilme, jų gamybos „kaina“ bei suprasime, kodėl svarbu jas panaudoti dar kartą. O taip pat, gilinsimės į šiuolaikinio žmogaus vartojimo kultūrą, bandysime rasti tam tikro elgesio priežastis, suvokti pasekmes bei ieškoti būdų, kaip paprastais žingsniais galime sumažinti poveikį aplinkai kas dieną ir ypač galvą susukančiu šventiniu laikotarpiu.

NEMOKAMOS „Draugų dirbtuvės“ Jūsų lauks šiais rudens šeštadieniais:

Rugsėjo 26d. 10:00 – 12:00; 12:00 – 14:00;
Paskaita „Atliekų prevencija: kaip išlikti budriam ir draugiškam aplinkai?“
Dirbtuvėse gaminsime rėmelius, kuriuose apgyvendintos džiugios akimirkos taps dar mielesnės.

Registracija:
10:00-12:00: https://forms.gle/ZicnQxdzW66FiF6GA
12:00-14:00: https://forms.gle/zBKBGHaxE8uZbZAx8

Spalio 17d. 10:00 – 12:00; 12:00 – 14:00;
Paskaita „Antrinis panaudojimas: laisvė fantazijai – laisvė namų spintelėms ir aplinkai.“
Dirbtuvėse gaminsime natūralias žvakes ir žvakides jaukiems rudens vakarams papuošti.

Lapkričio 7d. 10:00 – 12:00; 12:00 – 14:00;
Paskaita „Apie atliekų rūšiavimą paprastai – jis ne baubas, o draugas.“
Dirbtuvėse siūsime nedidelius maišelius arbatžolėms ar biriems niekučiams sudėti.

Užsiėmimai vyks Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje (Gedimino pr. 51, Vilnius), dirbtuvėse „Pats sau“.

Sekite tinklalapį www.kita-forma.lt arba Facebook paskyrą „Kita forma“, kur rasite naujausią informaciją apie organizuojamas dirbtuves, bei registracijos nuorodas. Nepamirškite jų užpildyti, nes registracija į dirbtuves – būtina!