„Kita forma“ konkursas ir darbų paroda 2015

Vasario 4 d. Energetikos ir technikos muziejuje atidaryta mėnesį lankytojų lauksianti eko dizaino konkurso „Kita forma“ 2015 metų dalyvių darbų paroda. Šioje atidarymo ceremonijoje dalyvavo ir apdovanojimus teikė aplinkos viceministras Algirdas Genevičius, kuris jau nebe pirmus metus palaiko VšĮ „RV Agentūra“ organizuojamo konkurso idėją, jog daikto gyvavimo ciklas nesibaigia ties jo pavadinimu „šiukšle“, atliekos – tai puiki žaliava kūrybai, kuri leidžia prisidėti prie gamtos gerovės puoselėjimo.

Šiais metais sulaukta apie 1000 darbų, iš viso įteikti devyni apdovanojimai penkiose grupėse.

Mokinių grupė

Pirmoji vieta:

Birštono gimnazijos mokinė Justė Adomaitytė.

Antroji vieta:

Vilniaus Žemynos gimnazijos mokiniai Viktorija Čiapaitė ir Deividas Cibulskas.

Trečioji vieta:

Lietuvos aklųjų ir silpnaregių ugdymo centro auklėtinė Justina Ivanova.

Šios grupės laureatams įteikti Aplinkos ministerijos įsteigti prizai, padėsiantys geriau pažinti gamtą – ekskursijos Saugomų teritorijų Nacionaliniame lankytojų centre ar saugomose teritorijose ir apžvalgos bokštuose esančiuose netoli nugalėtojų gyvenamosios vietos.

Studentų grupė

Pirmoji vieta:

Vilniaus automechanikos ir verslo mokyklos auklėtinis Tadas Krilavičius.

Antroji vieta:

Vilniaus automechanikos ir verslo mokyklos auklėtinis Daumantas Dambrauskas.

Trečioji vieta:

Vilniaus automechanikos ir verslo mokyklos auklėtinis Ana Černiavskaja.

Vaikinai puikiai parodė, jog nereikalingos automobilių detalės puikiai tinka išskirtiniams baldams gaminti. Atsirado ir pirkėjų, norinčių nusipirkti jų kūrinius, tačiau vaikinai sakėsi net nesiruošiantys jų parduoti, kuriantys savo malonumui, o ne komerciniais tikslais. Šios grupės geriausieji taip pat apdovanoti LR Aplinkos ministerijos įsteigtomis ekskursijomis.

Neprofesionalų grupė

Neprofesionalų grupėje nugalėjo, aktyvus Molėtų gyventojas, dažnai pasižymintis socialinėje miesto veikloje. Konkursui „Kita forma“ jis pateikė savo kūrinius iš įvairios odos atliekų. Antanas teigė žaliavą savo dirbiniams gaunantis iš gerų žmonių, kuriems tiesiog pabodo seni batai ar paltukai: „Žmonėms tie daiktai nebereikalingi, jie juose nemato naudos, o man, tai kaip šviežio molio gabalas – tik pradžia kūrybos kelyje. Paėmęs į rankas senus batus, aš jau žinau, ką iš jų padarysiu ir kas apsidžiaugs gavęs mano kurtą apyrankę ar raktų pakabuką. Man labai patinka džiuginti gerus žmones“.

Antanui atiteko VšĮ „Knygryšys“ įsteigtas prizas – ekologiška, iš perdirbto popieriaus pagaminta darbo knyga, kurioje galės nusėsti jo kūrybiški sumanymai.

Profesionalų grupė

Komisijos simpatijas susižėrė Sandra Mielkaitytė, konkursui pristačiusi įspūdingus rėmus, kurie atrodo lyg būtų pagaminti iš betono, bet yra ypač lengvi. „Rėmai mano svajonėms – tai yra masyvūs a la baroko, art deco, renesanso stiliaus rėmai į kuriuos galima įdėti savo mėgstamus meno kūrinius ar veidrodį. Jiems pagaminti panaudojau papje mašė techniką. Perdirbtas popierius – tai medžiaga, kurios galimybės mano rankose beribės. Myliu tai, ką kuriu, esu ekologiškos kūrybos skleidėja“, – pasakojo kūrybinga moteris.

Jai atiteko žurnalo „Miškai“ metinė prenumerata bei lietuviškos natūralios „Uoga Uoga“ kosmetikos rinkinys, kuris užtikrins visapusę, nuostabiai kvepiančią, o svarbiausia, aplinkai ir žmogui draugišką kūno priežiūrą.

„Eko mokyklos“ nominacija

Nugalėtoja – Tauragės „Šaltinio“ progimnazija, kuri konkursui pateikė pavyzdį, kaip išnaudojant netoliese esančios pieno perdirbimo įmonės atliekas sukurti stendus, kurie puikiai panaudojami kasdieniame mokyklos gyvenime.

„Mūsų stendą galima lengvai transformuoti: kabinti, paguldyti, pastatyti. Stendai „transformeriai” ir informacija juose atkreipia dėmesį ne tik mūsų mokyklos bendruomenės narių, bet ir atvykstančių svečių, didindami ekologinį sąmoningumą, keisdami visuomenės mąstymo ir vartojimo kultūrą, požiūrį į aplinkosaugą”, – teigė mokiniai.

Šios mokyklos mokiniai džiaugiasi VšĮ „Žaliasis taškas” įsteigtu prizu – ekskursija į atliekų perdirbimo įmonę, kurioje sužinos daug naudingos informacijos apie tai, kodėl rūšiuoti svarbu ir begalo naudinga.

Atsisiųsti katalogą