Kita forma. Pasikartojančios daiktų istorijos
Dirbtuvių tikslas – skatinti mokinius mokytis šiuolaikinio dizaino ir meno krypčių, įžvelgti nenaudojamuose daiktuose alternatyvias ir inovatyvias idėjas, jas naudoti kūrybiškai ir praktiškai. Dirbtuvių metu menininkai bei dizaineriai atskleidžia meno, ekologijos bei verslo integracijos galimybes.
2019 metai
Siekiant pasiekti daugiau suinteresuotų žmonių, šiais metais suorganizuotos trejos dirbtuvės, kurios buvo integruotos į didesniu renginius, tokiu būdu jas pasiekė apie 570 dalyvių:
Mokytojų konferencija Vilniaus miesto savivaldybėje – 200 dalyvių;
Nacionalinės „Žaliosios olimpiados“ finalas – 300 dalyvių;
Festivalis „Kita forma“ – 70 dalyvių.
Dirbtuves vedė du lektoriai. Pirmasis supažindino su perdirbto meno tendencijomis ir perspektyvomis Lietuvoje bei pasaulyje. Antrasis lektorius – Simas Sonkinas, papasakojo savo sėkmės istoriją ir praktiškai supažindino su savo veikla bei dirbtuvėmis. Dirbtuves aplankę mokiniai galėjo tiesiogiai susipažinti su antriniu panaudojimu, prisidėti prie, nors ir nedidelio, tačiau naujo gaminio padarymo, o įkvėpti šios patirties pradėjo kurti savo darbus savarankiškai, dalyvauti meno konkursuose.
2018 metai
Svečiuose pas menininkus – riedlenčių dirbtuvėse „Commune DIY“ – lankėsi per 170 mokinių iš Vilniaus miesto mokyklų: Vilniaus Žirmūnų gimnazijos, Vilniaus šv. Kristoforo gimnazijos, Simono Daukanto progimnazijos, Žygimanto Augusto pagrindinės mokyklos, Vilniaus Senvagės gimnazijos ir Vilniaus Santaros gimnazijos. Dar daugiau kaip 200 mokinių dirbtuves aplnakė nacionalinės „Žaliosios olimpiados“ metu.
Commune DIY – pirmosios riedlenčių perdirbimo dirbtuvės Lietuvoje, iš lūžusių ir netinkamų pirminę savo paskirtį atlikti riedlenčių gaminančios unikalius ir tvarius produktus. Mokiniai turėjo galimybę ne tik išgirsti riedlenčių dirbtuvių įkūrėjo Simo Sonkino veiklos bei verslo įkūrimo istoriją, bet ir praktiškai prisiliesti prie antrinio sulūžusių riedlenčių panaudojimo.
2017 metai
Daugiau kaip 270 mokinių iš Vilniaus Simono Daukanto progimnazijos, Vilniaus Juventos gimnazijos, Vilniaus Žirmūnų gimnazijos, Vilniaus Šv. Kritoforo gimnazijos, Vilniaus Basanavičiaus gimnazijos ir Simono Konarskio mokyklos mokinių vyko pas menininką Simą Sonkiną (Commuity DIY įkūrėją).
Dar daugiau kaip 100 mokinių dirbtuves aplankė nacionalinėje „Žaliojoje olimpiadoje“. Dirbtuvių metu su mokiniais diskutavome apie perdirbtą meną kaip alternatyvią, naują, bet labai perspektyvią dizaino kryptį. Aptarėme lietuvių menininkus, kuriems jau pavyko pasiekti rezultatų šioje srityje. Vėliau žinias pritaikėme praktiškai – gaminome aksesuarus iš riedlenčių.