Loading...
Žaliosios olimpiados Odisėja2021-09-16T16:44:34+03:00

Žaliosios olimpiados ODISĖJA

„Kita forma“, kartu su pakuočių atliekų tvarkymo organizacija VšĮ „Žaliasis taškas“ kviečia kartu švęsti jau 5-ąjį konkurso „Žalioji Olimpiada“ gimtadienį bei leistis į aplinkosauginę ODISĖJĄ ir kartu su visa mokyklos bendruomene pasinerti į praktinį, tikrus rezultatus duodantį iššūkį!

Projekto tikslas – ugdyti 8-11 klasių moksleivių ekologinį sąmoningumą, gilinti moksleivių žinias apie aplinkosaugos problemas, skatinti ne tik domėtis jų sprendimo būdais, tačiau ir siūlyti juos, formuoti palankias aplinkai vertybių nuostatas, ypatingą reikšmę teikiant žiedinės ekonomikos, darnaus vystymosi principams, atsakingam vartojimui, teisingam atliekų tvarkymui, akcentuojant perdirbimo svarbą.

Žaliosios olimpiados odisėjos eiga:

Registracija kovo 1 – balandžio 1 d.
Visas Lietuvos švietimo ir ugdymo įstaigas kviečiame registruojantis konkursui iki balandžio 1d. užpildant el. registracijos formą.

I etapas: praktinė užduotis, balandžio 1 – gegužės 1 d.
Užsiregistravusios mokyklos balandžio 1 d. gauna praktinę užduotį, kuriai atlikti turi 1 mėn.
Praktinės užduoties tikslas – identifikuoti mokyklos bendruomenėje egzistuojančią aplinkosauginę problemą ir parengti ją išsprendžiantį projektinį pasiūlymą. Odisėjos dalyviai bendromis pastangomis parengia projektą, kuriuo turi identifikuoti mokykloje egzistuojančią aplinkosauginę problemą, sugalvoti ją galinčius išspręsti būdus, sukonkretinti žingsnius/veiksmų eigą, kurių imsis problemai spręsti bei numatyti kokių rezulatų tikisi pasiekti įgyvendinę projektą.
Praktinei užduočiai atlikti mokyklų bendruomenės/komandos nariai turės mėnesį laiko – t. y. iki gegužės 1 d., o rezultatus prašome pateikti iki gegužės 6 d., užpildant el. formą.

Detalią informaciją apie praktinės užduoties įgyvendinimą rasite čia.

Praktinės užduoties metu parengti mokyklų projektai bus vertinami komisijos narių ir geriausius pasiūlymus pateikusios mokyklų komandos keliaus į pusfinalius.

Vasaros užduotis „Misija: švari vasara“ birželio 1 – rugpjūčio 31 d.
Mokyklos, neatlikusios praktinės užduoties, taip pat mokyklos, kurios nepateks į pusfinalius pagal atrinktas praktines užduotis, turės galimybę tai padaryti atliekant vasaros užduotį „Misija: švari vasara“.

Vasaros užduoties tikslas – burti komandas ir fiksuoti bei tvarkyti aplinkosauginius pažeidimus: šiukšlėmis užterštas gamtos ar gyvenamasias vietoves, ežerų, upių pakrantes, miškus, parkus, pažintinius takus, pavojingų medžiagų ar teršalų išsiliejimą į vandens telkinius ar žemės plotus (apie tai pranešti atsakingoms institucijoms), neteisėtas padangų ar stambiagabaričių atliekų išmetimo vietas ir kt.

Po I-ojo etapo projektų peržiūrų į pusfinalius nepatekusioms komandoms ir tiems, kas nevykdė praktinės užduoties – tai galimybė į juos patekti! Vykdykite užduotį, pateikite rezultatus, ir net 12 vasaros užduotį atlikusių komandų bus atrinktos dalyvauti pusfinaliuose!

Vasaros užduoties metu pasiektus rezultatus prašome pateikti užpildydami el. formą iki rugsėjo 9 d.

II etapas: pusfinaliai, numatomi spalio 18 – 29 d.
Juose dalyvaus mokyklos, pateikusios geriausiai įvertintus praktinės užduoties projektus, bei mokyklos atlikusios vasaros užduotį. Pusfinalyje dalyvaujančios komandos atliks teorines ir praktines užduotis, susijusias su žiedine ekonomika, tvaria aplinka, klimato kaita, atliekų tvarkymu. Anketoje nurodytu el. paštu bus atsiųsta rekomenduojama metodinė medžiaga. Pusfinalių metu geriausiai pasirodžiusios komandos pateks į finalą.

III etapas – finalas, numatomas lapkričio 15 – 30 d.
Jame dėl pagrindinio prizo varžysis pusfinaliuose geriausiai pasirodžiusios komandos.

„Žaliosios olimpiados odisėjos“ finale I-ąją vietą iškovojusi komanda laimės pagrindinį prizą – kelionę, II-os ir III-ios vietų nugalėtojai taip pat bus apdovanoti šauniais prizais, o visi likę dalyviai ir mokytojai gaus pažymėjimus, liudijančius apie dalyvavimą konkurse.

Dalyvavimas Odisėjoje yra nemokamas. Detalią informaciją rasite nuostatuose.

vasaros užduotis
vasaros užduoties el. forma
odisėjos Nuostatai
Pusfinalių dalyvių sąrašas

„Žaliosios olimpiados“ finalas 2020

Galerija

„Žaliosios olimpiados“ festivalis 2019

Galerija

„Žaliosios olimpiados 2018 festas“

Galerija

Žaliosios olimpiados naujienos

Go to Top