Kita forma 2018

2019-03-28T15:24:26+00:002018 rugsėjo 22|Kita forma konkursas|

Kaip ir kas met, atėjus rudeniui kviečiame dalyvauti jau šeštąjį kartą vykstančiame aplinkosauginiame konkurse „Kita forma“, kuris dar nuo 2013-ųjų skatina kurti iš to, kas dažnam atrodo nereikalinga. Konkurso tema – įvairūs daiktai (dovanos, baldai, aksesuarai, namų ir  interjero akcentai, žaislai, paveikslai ir kt.) pagaminti iš įvairiausių nebereikalingų medžiagų, daiktų ar jų dalių. Konkurso tikslas – ugdyti vaikų ekologinį sąmoningumą, mažinti vartojimą, skatinti juos priimti gamtai draugiškus sprendimus, plėsti kūrybinį akiratį, atrasti naujas formas ir idėjas bei panaudojus netikėtas medžiagas (antrines žaliavas) suteikti progą atgimti daiktams, kurie dar gali būti ne kartą panaudojami bei atstoti naujus pirkinius.

Konkurso tema – įvairūs daiktai (dovanos, baldai, aksesuarai (papuošalai, rankinės ir pan.), namų ir ugdymo įstaigų interjero akcentai, žaislai, paveikslai ir kita) pagaminti iš nebereikalingų medžiagų (plastmasės, stiklo, metalo, audinių, nebetinkamų naudoti daiktų, įvairių prietaisų ir jų dalių bei kitų nebereikalingų atliekų). Pagrindinė konkurso idėja yra ta, jog nebereikalingas daiktas – tai ne šiukšlė, o nepanaudota žaliava, iš kurios galime sukurti naują daiktą, dovaną, namų ar mokyklos interjero dekoraciją, sukurti pasikartojančią daiktų istoriją.

Dalyviai, siekiant sąžiningos konkurencijos, skirstomi į keturias grupes:

  • Ikimokyklinio amžiaus vaikų,
  • 1 – 4 klasių mokinių,
  • 5 – 8 klasių mokinių,
  • 9 – 12 klasių mokinių.

Tiesa, šias metais ikimokyklinio amžiaus vaikų ir 1 – 4 klasių mokinių konkurencinėse kategorijose dalyvaujančius kūrėjus prašome burtis į grupes ir atlikti komandinį darbą. Šį sprendimą priėmėme matydami tendenciją, jog dirbdami kartu, šio amžiaus grupių mokiniai padaro įdomesnius, vertingesnius ir įspūdingesnius darbus.

Kiekvienoje kategorijoje įsteigta po vieną prizinę vietą, kuria apdovanosime originaliausią, inovatyviausią, pritaikomiausią, labiausiai išbaigtą ir gražiausiai pristatytą kūrinį. Vadovaudamiesi moto „Svarbu ne kiekybė, o kokybė“ nusprendėme apriboti darbų kiekį – viena mokykla vienoje amžiaus kategorijoje galės pateikti ne daugiau trijų darbų. Šis pokytis naudingas ir mums ir jums – sutaupysime laiko, o darbai bus kruopštesni, labiau išbaigti ir dar objektyviau įvertinti.

Konkurso nugalėtojai bus apdovanoti 2018 m. lapkričio 17 dieną, Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje. Šios bibliotekos vaikų skyriuje, dvi savaites prieš apdovanojimus bus eksponuojama ir paroda, kuri bus prieinama kiekvienam norinčiam.

Konkursas vyksta ir darbai priimami nuo 2018 m. rugsėjo 10 dienos iki 2018 m. spalio 21 dienos 00:00 val. Dalyvio anketą pildykite paspaudę šią aktyvią nuorodą ir vadovaudamiesi joje pateikta informacija.

Nepavykus užpildyti šios aktyvioje nuorodoje esančios anketos arba kilus bet kokiems klausimams, susisiekite su projekto koordinatore Liepa Vaitkevičiūtė el. paštu liepa@kita-forma.lt arba telefonu +370 653 76 076.

Kita forma 2018 nuostatai.
Kita forma 2018 plakatas.